Rakstu arhīvs

Mārtiņdiena Gulbīša vidusskolā
Skolēni maskās
Kad daba rudens košās krāsas nomaina pret ziemas balto krāsu, tiek svinēti latviešu gadskārtu svētki Mārtiņdiena. Sākas ķekatu laiks, kas ilgst līdz pat Meteņdienai.Tērpušies maskās, Gulbīša vidusskolas skolēni Mārtiņdienas disenītē smēlās spēku sagaidīt ziemas saulgriežus un jaunu pavasari. Pasākumu organizēja skolēnu pašpārvalde.
                       Gulbīša vidusskolā Mārtiņdiena            Divas skolnieces maskās
Sarmīte Puriņa,
Gulbīša vidusskolas direktore 

Skolā viesojas kapteinis Mareks Rusiņš
 Tikšanās ar NBS Kājnieku skolas kapteini
8.novembrī Gulbīša vidusskolas skolēni tikās ar Alūksnes NBS Kājnieku skolas kapteini Mareku Rusiņu, kurš pastāstīja, kā apmāca un sagatavo jauniesauktos karavīrus profesionālajam dienestam NBS, uzsvērot, ka bruņotajos spēkos no viena kareivja var būt atkarīgs liela uzdevuma iznākums, tāpēc kareivim ir jābūt labi sagatavotam un apmācītam. 
Skolēni kapteinim uzdeva ļoti daudz jautājumu par Latvijas armiju, ieročiem, karavīru ikdienu, kārtības noteikumiem, misijām utt. Noskaidroja, kādas zināšanas, prasmes nepieciešamas jaunietim, lai dienētu Latvijas armijā.
Sarmīte Puriņa,
Gulbīša vidusskolas direktore

Karjeras nedēļas 4.diena
Skolēni gatavo radošo darbiņu
Skolā viesojās 2.klases skolēna Toma mamma Laima Dimpēna, mūsu skolas absolvente, tekstilizstrādājumu izgatavotāja amata meistare, mājturības, mājsaimniecības un biznesa ekonomisko pamatu skolotāja. Laima 1.–4.klases skolēniem pastāstīja par savām profesijām un radošajiem hobijiem, parādīja savus gatavotos rokdarbus, iesaistīja skolēnus radošā darbā. Katrs skolēns, izmantojot dziju, krāsainus diegus un lentītes, izgatavoja savu mazo, radošo darbiņu lielajam dekoram, kas papildinās skolēnu radošo darbu krājumu.
6.klases devās ekspedīcijā “Radošo profesiju meklējumi Staros”, kuras laikā iepazina bibliotekāra darbus, mēģināja veikt tos paši, apmeklēja Staru kultūras namu, iepazina režisora profesiju, izspēlēja nelielu skeču. Viesojās Stāmerienas pagasta “Birzupēs”, kur kopīgi ar mājas saimniekiem cepa maizi uz ugunskura, gatavoja kamīnrozes no otrreizējās pārstrādes materiāliem (olu iepakojumiem, papīra). Apskatīja Stāmerienas kuģīti, baznīcu un pils parku.
Sarmīte Puriņa
Gulbīša vidusskolas direktore

Karjeras nedēļas 3. diena -
viesošanās uzņēmumos un iestādēs
Skolēni viesojas dažādos uzņēmumos
5. un 7.klases skolēnu ekskursija uz Valmieras teātri un SIA “Liela muiža”. Ekskursijā pa Valmiera teātri skolēni iepazina teātra aizkulises, izrādes tapšanas procesu. Skolēniem izbrīnu radīja teātrī strādājošo profesiju pārstāvju daudzveidība. Ekskursijas vadītājas Agitas Mačukas un aktrises Baibas Valantes padoms skolēniem: “Tekstus no galvas vieglāk iemācīties esot darbībā, kaut vai dzerot tēju, nevis sēžot un “iekaļot” to galvā.”
SIA “Liela muiža” skolēniem kodolīgi un secīgi tika parādīts mucu izgatavošanas process (bez mucas vārīšanas). Skolēni izmēģināja senos mucenieku instrumentus, guva atbildes uz jautājumiem par un ap mucām, to kopšanu, lietošanu un uzglabāšanu, noskaidroja, ka mucenieka amatu var apgūt, mācoties pie meistara. Pēc redzētā un dzirdētā skolēni secināja, ka mucenieka amats nav viegls, ir liels roku darbs un ka izgatavojot mucas, ir nepieciešama milzīga precizitāte.
Ekskursijā gūtā atziņa: ”Ja darbs, ko tu dari, ir tev interesants un patīkams, tad tas: neliekas tik grūts, aizrauj tevi, liek meklēt jaunas un radošas idejas, padarāms ar prieku.”
4.klases skolēni apmeklēja SIA “Skrīveru saldumi” filiāli Lizumā, lai iepazītos ar saldumu tapšanas procesu un cilvēkiem, kuri rūpējas, lai mēs varētu našķoties ar garšīgajām konfektēm “Gotiņām”. Tikšanās laikā skolēni uzzināja, ka Lizuma ražotne ir viena no senākajām Latvijā, pie “Gotiņas” darbs sācies 1959.gadā, apbrīnoja veiklo konfekšu ietīšanas procesu. Mēģināja paši, cenšoties ievērot norādījumus, kur jāmērcē rokas, kā jāpiestiprina pie papīrīša konfekte, cik liela maliņa jāatstāj, kā jānoloka stūrīši. Skolēniem bija prieks tikties ar profesionāliem, patīkamiem cilvēkiem, uzzināt konfekšu pagatavošanas recepti, kā arī iegādāties saldumus tieši no ražotāja.
9.klases skolēni iepazina Jaungulbenes Tautas nama vadītājas amata pienākumus. Secinājums: Interesants darbs, jo nav vienmuļš, taču nav viegls, jo prasa daudz laika. Gūtā atziņa: “Esi neatlaidīgs, “ja izmet pa durvīm, kāp pa logu!”
Tikās ar V. Krauzi un J. Duļevsku Gulbenes Valsts ģimnāzijā. Gūtās atziņas: “Vienmēr esi tu pats!”, “Tas, kas tu esi dzīvē, tā ir tava izvēle!”. Gūti praktiski padomi publiskai runai.
Apmeklēja kaligrāfijas darbu izstādi Gulbenes Mākslas skolā, iepazinās ar skolu.
Arī 1.– 4.klašu skolēni atraktīvi darbojoties Jaungulbenes Tautas namā, iepazina Tautas nama vadītājas S.Supes Stabiņas ikdienas darbu, kopīgi plānojot, kāda sev iecerēta pasākuma norisi un nepieciešamo finansējumu.  Iepazīstoties ar tērpu noliktavu, skolēni pielaikoja parūkas un cepures, filmējās  kopīgā videoklipā.
Sarmīte Puriņa
Gulbīša vidusskolas direktore

11.oktobris Karjeras nedēļas 2.diena

Gulbīša vidusskolas 8.klases skolēni tikās ar sporta žurnālistu A. Tripānu un režisori Z. Gargažinu Lejasciema vidusskolā. Sarunu laikā viesi pastāstīja par savām profesijām un darba ikdienu. Skolēniem ļoti patika A. Tripāna stāstījums par vasaras olimpiskajām spēlēm “Rio 2016”. Pasākumā gūtā atziņa: “Nav svarīgi no kurienes tu nāc, bet tas ko tu sasniedz.”
Sarmīte Puriņa
Gulbīša vidusskolas direktore

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumi Gulbīša vidusskolā
 
10.oktobrī 5.klases skolēni dienu sāka radošajā darbnīcā “Vāru, vāru putriņu”, kurā tika vārītas dažādu graudaugu putras. 1. un 3.klases skolēni klāja galdu, visi kopā degustēja gardās putras. Radoši darbojoties, skolēni iepazina pavāra un viesmīļa profesiju.
Pēcpusdienā 1.-9.klašu skolēnus radošās aktivitātēs par tēmu “Kino” iesaistīja skolas absolvente, bijusī kultūras darbiniece Silvija Saulīte.
Skolas gaitenī izvietota absolventu zīmējumu izstāde no skolotājas Aelitas Blūmas krājumiem. Izstādi varēs aplūkot visu oktobra mēnesi.
Skolēni vāra putras Skolēni piedalās radošās aktivitātēs
Sarmīte Puriņa
Gulbīša vidusskolas direktore

Jaungulbenes pagastā tiks labiekārtots Rijas kalns
 
Lauku atbalsta dienests ir apstiprinājis Gulbenes novada domes projektu “Rijas kalns – vieta latviešu darba tikuma godināšanai”, iesnieguma Nr.16-07-AL05-A019.2202-000007.
Projekta ietvaros plānots labiekārtot Jaungulbenes pagastā esošo Rijas kalnu - izveidot ērtu celiņu tīklu, kas ļautu gan ērti aplūkot tajā Gulbenes novada svētku "Gadsimtu krāsās Jaungulbene" ietvaros 2016. gadā izvietotos vides objektus – četrpadsmit dažādus senos latviešu darba rīkus, gan nokļūt senās rijas drupās, kur atrodas neliela dēļu skatuve. Plānots izveidot ugunskura vietu, kur iedzīvotāji varētu svinēt gan Saulgriežus, gan citus gadskārtu svētkus. Lai uzsvērtu latviešu lauku cilvēka darba nozīmīgumu mūsdienās un veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par to, plānots veidot dažādu graudaugu kultūru (piemēram, rudzi, kvieši, auzas, mieži, lini) sējumu platības.
Projekta kopējās izmaksas ir 25 000,00 EUR, no tām 90% jeb 22 500,00 EUR Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums un 10% jeb 2 500,00 EUR pašvaldības līdzfinansējums.
Projekts tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.
Nacionālais attīstības plāns 2020, Eiropas Savienība, Biedrība "Sateka" logo
Aleksandrs Vasiļjevs
Gulbenes novada Jaungulbenes pagasta
pārvaldes vadītājs

Septembra pasākumi Gulbīša vidusskolā

Sadarbībā ar Jaungulbenes pagasta bibliotēku 30.septembrī svinējām skolas 88.dzimšanas dienu, apvienojot to ar Dzejas dienu un Miķeļdienas pasākumu. Bija gan dāvanas, gan apsveikumi!
Dāvanā skola saņēma 1.-4. klašu skolēnu un vecāku no rudens veltēm meistarotās kompozīcijas. Tās tika izveidotas skolā. 5.-9. klašu skolēni savas kompozīcijas veidoja kopā ar klases audzinātāju un izvietoja skolas pagalmā. Īpaši pamanāma 9.klases dāvana – skolas simbols gulbis, kas, vēl pirms došanās uz siltajām zemēm, nolaidies no rudens veltēm veidotā ligzdā skolas pagalmā.
Kompozīcijas no rudens veltēm
Dzejas dienu pasākumā katra klase atraktīvi sagatavoja dzejoli par tēmu “Rudens”. Ļoti pacentušies bija sākumskolas klašu skolēni, viņu dzejoļos bija vērojama gan izteiksmīgā skatuves runa, gan klases audzinātājas radošums, bet 9.klases skolēni savu dzejoli izdejoja. Vairāk bildes ŠEIT
Dzimšanas dienas svinību izskaņā ciemos bija ieradušies Pasaku valstības prezidents ar kundzi, kuri  svinīgā uzrunā sveica skolotājus Skolotāju dienā un skolu dzimšanas dienā. Neizpalika dzimšanas dienas torte ar uguns strūklaku svecēm un kopīgi nodziedātu apsveikuma dziesmu “Daudz baltu dieniņu”.
Gulbīša vidusskolas dzimšanas diena
Sarmīte Puriņa
Gulbīša vidusskolas direktore

Ražas svētki "Pienenītē"
Ražas svētki PII "Pienenīte"
 
2016.gada 28.septembrī Jaungulbenes PII „Pienenīte” svinējām „Zīļuka ražas svētkus”. Lai svētki izdotos krāšņi, čakli rosījās bērnu vecāki, iestādes darbinieki un, protams, paši bērni. Skolotājas ar palīgiem rūpējās, lai Ražas svētki ienāk grupu rotaļu laukumos, bērnu vecāki darināja fantastiskus darbus izstādei un sarūpēja tirgojamo preci. Bērni kopā ar Miķelīti (Sarmīte Afanasjeva) un Zīļuku (Esmeralda Dārziņa) piedalījās uzvedumā, kas priecēja pašus un skatītājus, slavinot rudens ražu. Tirdziņā varēja iegādāties visdažādākos dārzeņus, ogas, ievārījumus un tējas.
Milzīgs „paldies” bērnu vecākiem par ieguldīto darbu un izdomu, veidojot kompozīcijas no rudens veltēm un gaumīgi, ar mīlestību noformējot preci tirdziņam.
Bērni pilda uzdevumus      Miķeļdienas tirgus
PII "Pienenīte" vadītāja Inese Žuka

Pateicība
Ozolu aleja
Ir pagājuši krāšņākie un neaizmirstamākie novada svētki. Un visi kopā mēs to paveicām!
Saku milzīgu PALDIES saviem lielajiem un mazajiem palīgiem:
Anitai Deksnei,
Baibai Dimpēnai,
Laimai Dimpēnai,
Mariannai Grasei,
Lolitai Pētersonei,
Inesei Lesiņai,
Ingai Dimpēnai,
Dinijai Laurei,
Ditai Laurei,
Rozitai Andževai,
Kristai Bērziņai,
Ivetai Bērziņai,
Evitai Zālītei,
Reinim Lukumitam,
Amandai Vebruālei.
Paldies Gulbīša vidusskolas un PII “Pienenīte” bērniem, vecākiem un darbiniekiem, kuri ziedoja burciņas svečturu izgatavošanai.
Vismilzīgākais paldies Sarmītei Supei-Stabiņai par manu ideju atbalstīšanu.
Dace Stūrīte
Jaungulbenes tautas nama
mākslinieciskā vadītāja

2015./2016. mācību gada noslēgums Gulbīša vidusskolā

Mācību gada noslēgums Gulbīša vidusskolā
Mācību gada izskaņā Gulbīša vidusskolā Eiropas brīvprātīgais jaunietis no Itālijas Mimmo organizēja skolēniem sporta dienu ar jautrām komandu spēlēm un piepūšamajām atrakcijām. Pēc nopietni nenopietnās sportošanas katram skolēnam bija pārsteiguma balva – saldējums. Pasākuma nobeigumā Mimmo visus priecēja ar savu meistarību bungu spēlē.
Kopā ar Gulbīša skolas skolēniem piepūšamajās atrakcijās priecājās arī PII ‘Pienenīte” bērni.
Erasmus+ logo

PII "Pienenīte" viesojās brīvprātīgais no Itālijas

PII "Pienenīte" viesojās brīvprātīgais no Itālijas
Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestādē „Pienenīte” 31.martā kopā ar bērniem darbojās brīvprātīgais no Itālijas Mimmo. Bērni ar sajūsmu un lielu atbildību kopā ar Mimmo gatavoja picas, apguva jaunas rotaļas un atkārtoja jau zināmos angļu valodas vārdiņus. Paldies, Mimmo par iespēju iepazīties ar itāļu tradīcijām un gūto kopā darbošanās prieku.
Projekts “On Wings”, Nr. 2015-2-LV02-KA105-000834, tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.
Erasmus+ logo Gulbenes novada logo

Jaungulbenes PII vadītāja Inese Žuka


Jaungulbenes pagastā ir noslēgusies pieaugušo
neformālās izglītības programma
“Plašākas zināšanas – lielākas iespējas”
Dekoratīvo ziedu izgatavošana no tekstila

Programmas “Plašākas zināšanas – lielākas iespējas” ietvaros 40 interesenti no Jaungulbenes, Līgo, Daukstu un Stradu pagastiem apguva tēmas:

  • Tekstilmateriāla pielietošana dekoratīvo ziedu izgatavošanai;
  • Uzņēmējpratības un mājražošanas zināšanu papildināšana apgūstot praktisko pieredzi;
  • Zāļu tēju vākšana un pagatavošana no dabas produktiem;
  • Krāsu nozīme cilvēka dzīvē.
Pieaugušo neformālās izglītības programma “Plašākas zināšanas – lielākas iespējas” realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu. Finansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Jaungulbenes pagasta bibliotēkā aizvadīta
2.soļa datorapmācību nedēļa
Datorapmācības Jaungulbenes pagasta bibliotēka
No 8.decembra līdz 11.decembrim Jaungulbenes pagasta bibliotēkā notika apmācības pirmspensijas un pensijas vecuma iedzīvotājiem, kas paredzētas otrā soļa apguvē, darbā ar datoru un internetu. Mācības vadīja Gulbenes novada bibliotēkas Reģionālā mācību centra pasniedzēja Liene Baranovska.
Četrās nodarbībās dalībnieki turpināja padziļinātāk apgūt pavasarī uzsākto datorapmācību kursu. Tika apgūtas darbības ar failiem un dokumentu mapēm, iemaņas fotogrāfiju apstrādē, iepazīts internets.
Bezmaksas datorzinību apmācības uzsāka un sekmīgi līdz galam pabeidza seši zinātkāri dalībnieki. Datorapmācību grupas dalībnieki bija apmierināti ar vērtīgi pavadīto laiku un iegūtajām zināšanām, kuras viņi arī turpmāk izmantos ikdienas vajadzībām.
Datorapmācību dalībnieki
Dzidra Rudzīte
Jaungulbenes pagasta bibliotēkas vadītāja

Cālīši ciemojās Alūksnes dzīvnieku patversmē
Bērni viesojas Alūksnes dzīvnieku patversmē
3.novembrī Jaungulbenes PII „Pienenīte” sagatavošanas – „Cālīšu” grupas bērni devās ekskursijā uz Alūksnes dzīvnieku patversmi „Astes un Ūsas”. Aizvedām cienastu un siltas segas astaiņiem un ūsaiņiem. Bērniem bija prieks par 30 kaķiem un 20 suņiem, kuri ļoti gribēja draudzēties, dažam noritēja arī pa asarai. Visi solījās būt ļoti atbildīgi par saviem mājas četrkājainajiem draugiem.
Mājupceļā Gulbenē Spārītes parkā aplūkojām melnos gulbjus un pīles. Jauka rudens ekskursija.
 
                                                                             PII "Pienenīte" vadītāja Inese Žuka

Sveic Mātes dienā

Skolēni uzstājas Mātes dienas pasākumā

Ar sarūpētiem prikšnesumiem Gulbīša vidusskolas skolēni sveica savas māmiņas skaistākajos pavasara svētkos - Mātes dienā. Ar dziesmām un dejām, ar mīļem vārdiem, ar pašizgatavotiem apsveikumiem tika radīts mirklis prieka un mirklis kopā būšanas.

Teātra diena Gulbīša vidusskolā
 
Teātra diena Gulbīša vidusskolā 

13. martā Gulbīša vidusskolā notika nu jau par tradīciju kļuvusī Teātra diena. Šī gada tēma – „Pavasari sagaidot”.
Katra klase kopā ar audzinātāju bija iestudējusi savu izvēlēto ludziņu. Padomāts bija par visu: tērpiem, runas mākslu, muzikālo pavadījumu.
Skolēni un klašu audzinātāji bija ļoti centušies. Skatītājus priecēja labi iestudētās ludziņas. Visi kopīgi pabijām pavasara ziedu atmodināšanas procesā (1. un 3. klases izpildījumā), Lieldienu olas perēšanā (7. klase), dārgākās lietas pasaulē meklēšanā (9. klase), pieklājības normu ievērošanā (5. klase), pavasara makšķerēšanas sezonas atklāšanā (6. klase). Izbaudījām pavasara peļķes un ārstējām iesnas kopā ar 4. klasi. Lai priecīgu prātu varētu baudīt pavasara brīvdienas, labāk mācītie regulāri, tādu padomu mums deva 2. klase.
Gandarījums par padarīto un redzēto bija visiem: gan skolēniem, gan skolotājiem, gan vecākiem un vecvecākiem.
Katras klases sniegumu šoreiz vērtējām visi kopīgi. Skatītāju un skolotāju simpātijas balvu saņēma 2. klases iestudētā ludziņa (audzinātāja A. Blūma), vecāku simpātijas balvu ieguva 3. klase (audzinātāja M. Sudare).
Paldies visiem skolēniem un klašu audzinātājiem par labi padarīto darbiņu. Paldies vecākiem un vecvecākiem, kuri bija kopā ar mums, lai visi kopīgi labā noskaņojumā sagaidītu pavasari.
Vairāk bildes  šeit

Gulbīša vidusskolas mūzikas skolotāja, 
pasākuma vadītāja I. Zellīte.

"Kamenītes" ciemojas ar izrādi
 
Bērni viesojas SAC "Siltais"
 
Šodien, 5.martā, Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupas bērni viesojās Sociālās aprūpes centrā „ Siltais” ar muzikālu izrādi „Ežuka jaunais katliņš”.
Pēc izrādes mazie mākslinieki radošajā darbnīcā centra iemītniekiem katram palīdzēja izgatavot pavasarīgu glezniņu. Visiem bija patiess prieks par pašu rokām radīto brīnumu. Jau iepriekš iekārtotajai bērnu darbu izstādei centra vadītāja solīja pievienot arī tikko radītos darbiņus. Prieks sirdī un gandarījums par kopā būšanu gan bērniem, gan centrā dzīvojošajiem. Īpašs paldies par svētkiem skolotājām Antai un Sarmītei, skolotāju palīdzei Lienei. Uz drīzu tikšanos atkal!
Vairāk bildes skatieties šeit 
PII „Pienenīte” vadītāja I.Žuka

Gulbīša vidusskolas 12. klases skolēni saņem "žetonus"
 
Žetonvakars Gulbīša vidusskolā
 
Pirms trakā eksāmenu laika Gulbīša vidusskolas 12. klases skolēni sev un citiem par prieku organizēja Žetonu  vakaru. Jau daudzus gadus skolas tradīcija nosaka, ka šajā pasākumā vidusskolas beidzēji iestudē teātra izrādi. Šogad tā bija Rūdolfa Blaumaņa luga "Trīnes grēki". Galveno lomu - Trīni, kura nekādi nevarēja atrast sev piemērotu precinieku, atveidoja klases audzinātāja Sarmīte Puriņa.  Vairāk bildes skatieties šeit

Sadziedāšanās Valentīndienas noskaņās
 
Dzied Jaungulbenes senioru ansamblis
 
13. februārī Jaungulbenes senioru ansamblis aicināja uz mīlestības dienas godienāšanu pie sevis tautas namā gan jau seniepazītus draugus gan tādus, kas pievienojās "Kameņu" draugu pulkam. Koncertā ar mīlestības dziesmām dalījās Gulbenes kultūras centra senioru ansamblis "Latgalīte" vadītāja Lucija Hmiļevska, Gulbenes kultūras centra vīru ansamblis "Namejs" vadītāja Līga Kalniņa, Stradu pagasta senioru ansamblis "Baltābele" vadītāja Sarmīte Semjonova, Līgo pagasta senioru ansamblis "Lai skan" vadītāja Aivija Krūmiņa, Vecumu pagasta jauktais ansamblis "Atvasara"'. Prieks, ka pasākumā piedalījās arī Līgo pagasta Sociālā aprūpes centra   "Siltais" iemītnieki, kuriem dziedāšanas prieks ir gan svētkos gan ikdienā. Vairāk bildes šeit

"Ir iegūtas vērtīgas zināšanas un kopā būšanas prieks"
 
Stāsta par fitoterapiju un veselīgu uzturu
 
Ar šādu secinājumu dalījās projekta „Jaunas zināšanas – augstāka dzīves kvalitāte” dalībnieces Jaungulbenē.
Projekta realizācijas laikā, pateicoties Gulbenes novada domes piešķirtajam finansējumam un Jaungulbenes pagasta pārvaldes atbalstam, 32 sievietes no Līgo, Daukstu, Stradu un Jaungulbenes pagastiem  kopā ar lektori Ingunu Baltgalvi mācījās izzināt sevi, apzināt savas stiprās un vājās puses  izmantojot numeroloģijas metodiku, pasniedzēja Dzintara Čerbakova lekcijā  guva informāciju par darba un patērētāju tiesībām, saņēma sev interesējošās atbildes uz citiem ar juridiskām tēmām saistītiem jautājumiem, kā arī, viesojoties Rankas pagasta „Lejaskāķupos” pie Agritas Gailītes, gan izglītojās par fitoterapiju un veselīgu uzturu, gan praktiski pārliecinājās, ka uzņēmējdarbības uzsākšanā  svarīgi faktori  ir patiesa vēlēšanās to darīt, stipra griba un liela uzdrīkstēšanās.
Par projektu kopumā saņemtas tikai pozitīvas atsauksmes un izteiktas vēlmes apgūt arī citas lauku sievietes interesējošas tēmas, kā, piemēram, floristika, latviskā dzīvesziņa, dārza dizains utt.
 
Dzidra Rudzīte

Jaungulbenietei Inesei Torai iznāk jauna dzejas grāmata
"Tavi un mani dvēseles putni"
 
Jaunas dzejas grāmatas atklāšanas svētki
 
Pirmsvētku laikā dzejniece Inese Tora un grāmatas fotogrāfiju autore ljasciemiete Mirdza Ankupa saviem lasītājiem dāvināja jaunu dzejas grāmatu. Pasākumā dzejnieces dzejoļus lasīja Inta Zellīte, Dace Stūrīte, Marianna Grase, Jautrīte Glāzniece, Anna Smirnova, Inese Lesiņa un Biruta Logina. Pirmsvētku noskaņu ar muzikālajiem priekšnesumiem sniedze Inga Deigele. Vairāk foto no pasākuma šeit

Jaungulbenieši Latvijai dzimšanas dienā dāvina muzikālu uzvedumu "Zeme laimīgā"
 
Svētku koncerts
 
Gluži kā Sprīdītis, kurš meklējot laimi tālu no mājām, tomēr izsecināja, ka laimīgā zeme ir tur, kur ir mājas, mīļie cilvēki, tāpat muzikālajā uzvedumā "Zeme laimīgā" , galvenais varonis izzināja pasaules plašumus nokļūstot Spānijā, Āfrikā un Japānā, saprasdams, ka nekur nav tik labi kā paša dzimtenē - mājās. Muzikālajā uzvedumā, piedalījās Gulbīša vidusskolas meiteņu voklālais ansamblis, bērnu popgrupa "Dzērvenes", PII "Pienenīte" bērni, sieviešu koris "Liede", senioru ansamblis "Kamenes" , izrādē mātes lomu atveidoja Inese Lesiņa, tēva lomā iejutās Rinalds Puriņš, savukārt dēls - pasaules izzinātājs bija Roberts Lazdiņš. Spāņu deju dejoja Dace Stūrīte, Japāņu geišas lomā iejutās Inta Zellīte, savukārt Āfrikas nēģerdeju iestudēja Gulbīša vidusskolas 9. klases meitenes.
Vairāk bildesšeit

"Pienenītē" svin Latvijas dzimšanas dienu

PII "Pienenīte" svin Latvijas dzimšanas dienu

13.novembris Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestādē „” Pienenīte” bija īpaša svētku diena, jo mazie „Zaķīši”, „Cālīši” un „Kamenītes” dzimšanas dienā sveica Latviju. Mūsu valsts var lepoties ar mazajiem jaungulbeniešiem – viņu skanīgajām balsīm, raito dejas soli, izpratni par valsts simboliem un dzimto vietu. Cik skaisti un patriotiski skanēja bērnu un darbinieku izpildītā valsts himna! Šajā pasākumā mūzikas skolotājas Intas vadībā katrs jutāmies kā svarīga mūsu Jaungulbenes pagasta, Gulbenes novada un Latvijas valsts daļiņa. Pasākuma nobeigumā katrai grupiņai bija arī dzimšanas dienas torte un mazais svētku salūts.
Priecīgus svētkus visiem – lieliem un maziem!
PII vadītāja Inese Žuka

Patriotu nedēļa Jaungulbenē
 
 Gulbīša vidusskolā viesojas ASV bruņoto spēku karavīri
 
12. novembrī Gulbīša vidusskolā viesojās Amerikas Savienoto valstu bruņoto spēku karavīri, kuri šobrīd atrodas misijā Latvijā - Ādažu armijas daļā. Uz tikšanos bija ieradušies arī skolēni no citām Jaungulbenes izglītības iestādēm - Sveķu internātpamatskolas un Jaungulbenes profesionālās vidusskolas. Karavīri skolēniem stāstīja par savām karavīru gaitām gan Amerikā, gan citviet pasaulē, kur pilda savu misiju. Skolēniem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus, kā arī uzmērīt karavīra ekipējumu, kurš var būt pat 30 kg smags. Pozitīvā noskaņā skolēni gan aprunājās ar karavīriem individuāli, kopīgi fotogrāfējās, kā arī ieguva Amerikas Savienoto valstu karavīru autogrāfus uz karavīru sarūpētajām dāvaniņām. Vairāk foto šeit

Gluži kā pirms 25 gadiem
 
Akcijas par godu "Baltijas ceļa" 25.gadadienai
 
23. septembrī Jaungulbenes profesionālajā vidusskolā tika organizēta akcija par godu "Baltijas ceļa" 25.gadadienai - "Ar brīvību, ticību, cerību sirsniņā". Pasākumā piedalījās Jaungulbenes izglītības iestādes - Sveķu internātpamatskola, Gulbīša vidusskola un Jaungulbenes profesionālā vidusskola. Pirmajā akcijas daļā tika  stāstīta "Baltijas ceļa" vēsture, kā arī tika uzklausīti cilvēki, kas paši piedalījās "Baltijas ceļā" pirms 25 gadiem. Otra akcijas daļa tika veltīta Jaungulbenes pilij, kur varēja apskatīt Dainas fon Ozolas restaurētās vēsturiskā pils fotogrāfijas, kā arī izpētīt un tuvāk apskatīt pils barona Paula fon Tranzē dzimtas koku. Akcijas noslēgumā visu skolu audzēkņi sadevušies rokās devās apkārt pilij, lai pabūtu cerību pilnās sajūtās par pils nākotni un kaut nedaudz izprastu sajūtu, kādu piedzīvoja dalībnieki "Baltijas ceļā" pirms 25 gadiem.
Vairāk foto šeit

Sveicieni septembrī no "Pienenītes"
 
Svētku dekors 1.septembrī
 
Rudens viegli pieklauvē pie pleca, zeme pildās ar sārtām un dzeltenām ābolu bumbām un arī Buratīno saprot, ka laiks ir doties uz bērnudārzu, jo klāt septembris.
"Pienenītē" atkal skan bērnu čalas un ir atkalredzēšanās prieks.
Zinību diena tika svinēta ar došanos pie gudrās Pūces uz "Meža skolu", kur bērniem tika pārbaudītas zināšanas, kā arī Pūce bērnus iesaistīja jautrās, interesantās un aizraujošās rotaļās.
Gudrā Pūce sveica arī jaunās "Pienenītes"skolotājas - Inu, Santu un Anitu, kuras pievienojās"Pienenītes" kolektīvam, kā arī sveica skolotāju palīdzi Astru, kura "Pienenītē"strādā jau 25 gadus un skolotāju Aiviju, kura izglītības jomā strādā 30 gadus.
Lai piepildās vēlējums - bērni ir mūsu lielākā vērtība un, lai visiem skolotājiem saules mirdzums acīs un siltums sirdī, rokās un azotē visa mācību gada garumā.
 
Sarmīte Afanasjeva  - skolotāja "Kamenītēs"

Zinību diena Gulbīša vidusskolā
 
Zinību diena Gulbīša vidusskolā

Ar gladiolām, asteru pušķiem un atkalredzēšanās prieku ir aizritējusi Zinību diena Gulbīša vidusskolā. Šogad skolas pulkam pievienojās četri pirmklasnieki, kuru audzinātāja būs Egita Kaidaga, savukārt skolotāju saimei pievienojās skolotājs Sandis Dzērve, kurš turpmāk Gulbīša vidusskolā būs sporta skolotājs un Inta Zellīte, kura mācīs bērniem mūziku.

Par atkritumu apaimniekošanu
 
2014.gada 18.jūlijā SIA „Vides pakalpojumu grupa”, pamatojoties uz atklāta konkursa „Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Gulbenes novada pašvaldības administratīvajā teritorijā”, Id. Nr. GND-2014/2, ir noslēgusi līgumu ar Gulbenes novada domi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Gulbenes novadā no 2014.gada 18.oktobra līdz 2019.gada 18.jūlijam.
Saskaņā ar noslēgto līgumu, tarifs par 1m3 ir 11.35 EUR (bez PVN).
Ņemot vērā Atkritumu apsaimniekošanas likumu un Saistošos noteikumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Gulbenes novadā, šobrīd noslēgtie līgumi ar atkritumu apsaimniekotājiem ir spēkā līdz 18.10.2014.
SIA “Vides pakalpojumu grupa” jau tuvākajā laikā Jūs informēs par tālāko rīcību, tāpēc aicinām sekot līdzi jaunākajai
informācijai uzņēmuma mājaslapā: www.vpgrupa.lv, vietējā izdevumā, kā arī mājaslapā:www.gulbene.lv.

Jaungulbenes amatierteātri " Kuriozs" un " Limuzīns" amatierteātru salidojumā Ventspilī
 
Jaungulbenes amatierteātris "Kuriozs" Ventspilī
 
No 25. līdz 27. jūlijam Ventspils pilsētā notika jau 13. Latvijas amatierteātru salidojums. Šis pasākums notiek četros gados reizi un jaungulbenieši šādā pasākumā piedalījās pirmo reizi, turklāt ar diviem kolektīviem. Lai gan termometra stabiņš rādija netipiski augstu temperatūru, karstums netraucēja baudīt Ventspils skaistumu. Salidojuma ortajā dienā katram amatierteātrim bija jāsagatavo priekšnesums uz teātru paklāja Ventpils prominādē. Spilgts, krāšņš , radošs jaungulbeniešu priekšnesums likās ne tikai pašiem, bet garāmgājējiem. Priekšnesumā tika izmantoti gan esošie tērpi no šī gada izrādēm, gan šūti jauni tērpi. Tērpu autores Dace Stūrīte un Inga Dimpēna. Pēc salidojuma amatierteātra dalībnieki ir devušies pelnītā atpūtā līdz oktobrim, kas atsāksies jaunā amatiermākslas kolektīvu sezona.

Jaungulbenes torte  - garšīgākā novadā!
 
Torte
 
Novada svētkos konkursā "Novada torte" sacentās radošākās tortu cepējas no visa novada. Dažiem pagastiem vērtēšanā bija pat vairākas tortes. Skatītāji varēja vērtēt tortes vizuālo noformējumu, bet bargā žūrija vērtēja tortes garšu. Konkursā par labāko torti tika atzīta jaungulbenietes Marikas Andževas torte "Rožu laiks Jaungulbenē". Marikas torte bija dekorēta ar pašizgatavotām mastikas rozēm, uz tortes bija izprintēts Jaungulbenes logo un vēl to rotāja trīs skaisti gulbji.

Novada svētki Litenē
 
Novada svētki Litenē
Jau ceturto gadu jaungubenieši piedalās novada svētkos, šoreiz tie tika svinēti Litenē. Novada svētkos piedalījās Jaungulbenes tautas nama sieviešu koris "Liede", kā arī amatierteātru dalībnieki. Katram pagastam bija uzdevums izgatavot plostu un dāvināt Litenei riteni.
Svētku sajūta un noskaņa bija lieliska. Paldies organizētājiem!
Vairāk bildes galerijā

 Jāņu noskaņas Jaungulbenē 
 
Jāņu noskaņas Jaungulbenē
 
Šogad pagasta iedzīvotājiem Līgo dienas priekšvakarā Jaungulbenes pagasta iestāžu vadītāji un pašdarbnieki bija sagatavojuši jestru Jāņu izrādi " Tik pat kā Skroderdienas" . Luga tika balstīta uz R. Blaumaņa notikumiem lugā " Skroderdienas Silmačos".
Izrādē darbojās  Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs (Pindaks), Jaungulbenes bibliotēkas vadītāja Dzidra Rudzīte (Bebene), Gulbīša vidusskolas direktore Sarmīte Puriņa (Tomuļmāte), Tautas nama vadītāja Sarmīte Supe - Stabiņa (Pindacīša), Sociālās aprūpes centra vadītāja Inese Lesiņa (Ieviņa), PII " Pienenīte" vadītāja Marianna Grase (Antonija), Profesionālās vidusskolas direktora vietnieks Jānis Zarkevičs (Dūdars) un amatierteātra aktieri Reinis Lukumits (Kārlēns) un Normunds Rudzītis (Rūdis).
Izrādi papildināja Jaungulbenes profesionālās vidusskolas skolotāju ansamblis" Anemones" un Gulbīša vidusskolas absolventu un tagadējo skolēnu deju kolektīvs.
Paldies skolotājām Diānai Šķēlai un Marutai Sudarei par kolektīvu sagatavošanu, Dacei Stūrītei un Ingai Dimpēnai par tērpu darināšanu un Uldim Vītolam, Ģirtam Kārkliņam par dekorāciju veidošanu!
Vairāk bildes skatieties galerijā! 

Jaunumi no "Pienenītes"    
 
20. maijā bērnudārzā ciemojās meistars Laimonis Lapsa. Bērnus iepazīstināja ar tādiem piemirstiem darbiņiem kā stabulītes pagatavošana, cibiņas izgatavošana no  kārkla mizas. Katrs bērns gribēja izmēģināt roku kārkla mizošanā. Kad  izgatavotas daudzas stabulītes, tad sekoja prieks izvilinot skaņas no stabulītes!
 
Bērnudārzā ciemojas meistars, kas izgatavo stabules
 
23. maijā bērnudārzā ciemojās muzikālā teātra „Tims” mākslinieki ar izrādi „Mežā”. Skaistas dekorācijas, skaists dziedājums , bet galvenais ļoti pamācošs , izglītojošs saturs! Bērni dzīvoja līdzi, visi guvām pozitīvu vitamīnu! Pēc kāda laika māksliniekus atkal gaidīsim ciemos ar jaunu iestudējumu.
 
29. maijā bērnudārzā izlaidums. Četras mazas „kamenītes” nu jau krietni paaugušās un grib doties tālākā ceļojumā t.i. doties uz skolu. Kopā ar savām audzinātājām Antu , Sarmīti, viņu palīdzi Lieni izlaiduma dienā bērni atcerēsies kopā pavadīto laiku, ar draugiem izies rotaļās, un kā jau izlaidumam pienākas saņems apliecības par bērnudārza absolvēšanu.

Mēs lepojamies!
 
Ģimenes dienas pasākums

Šogad Ģimeņu dienas pasākumā Gulbenē tika sveiktas Gulbenes novada labākās ģimenes. No Jaungulbenes pagasta šogad tika izvirzīta kuplā, strādīgā un atsaucīgā Dimpēnu ģimene.
 
Sveicam!

 Svētki no Pienenītes!
 
Starptautiskā ģimenes diena bērnudārzā
 
15.maijs - kalendārs vēsta - Starptautiskā ģimenes diena. Arī pagasta bērnudārzā „Pienenīte” tā bija svētku diena. Jau ilgi pirms tās bērni kopā ar savām skolotājām un mūzikas skolotāju Sarmīti, mācījās dziesmiņas, dzejoļus, gatavoja apsveikumus. Svētku dienā māmiņas, tēti smaidīja, norausa kādu asariņu un priecājās par savu mīluļu sirsnīgo sveicienu.
Saulīte arī priecājās par šiem svētkiem un ļāva pasākumam notikt bērnudārza pagalmā. Kad dziesmas bija izdziedātas, apsveikumi saņemti, varēja sākties otrā daļa. Tajā kopā gājām rotaļās, bet  dažas māmiņas lika lietā savas saimniekošanas prasmes un darināja Jaungulbenes garāko  sviestmaizi. Kad nu tā bija gatava, visi varēja ar to mieloties! Garšoja labi!
 
Lai mīlestības lādiņš, kas tika saņemts pasākuma laikā, ilgi, ilgi paliek ik vienā ģimenē!
                                                                                                                         
Vadītāja Marianna

Gulbīša vidusskola sveic ģimenes svētkos!
 
Gulbīša vidusskolas skolēni sveic ģimenes dienā
 
Trešdien 14. maijā Jaungulbenes tautas namā izskanēja Gulbīša vidusskolas skolēnu sarūpēts koncerts par godu Ģimenes dienai. Ar mīļem sveicieniem, dziesmām un dejām tika sveikta ik viena māmiņa, tētis, vectētiņš un vecmāmiņa. Vecākiem tika rādīti priekšnesumi, ko mācību gada laikā bērni skolā ir apguvuši. Pasākumā piedalījās skolas amatierteātris (vadītāja Egita Kaidaga), bērnu vokālais ansamblis (vadītāja Indra Ieviņa), vokāli instrumentālie ansambļi (vadītājs Guntars Mednis), bērnu tautisko deju kolektīvs (vadītāja Diāna Tuča) un bērnu popgrupa (vadītāja Sarmīte Supe).